Archiwum

Kampania Parkingowa 2009

Problem zajmowania "kopert" dla osób z niepełnosprawnością na drogach wewnętrznych i przed centrami handlowymi to temat przewodni VI edycji Kampanii Parkingowej.
W dniu 22 grudnia 2009r.(wtorek) w realizowanej przez Stowarzyszenie "SON" w Gliwicach VI edycji społecznej kampanii "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?", młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unii Europejskiej w Gliwicach, ul. Jasna 31, we współpracy ze Strażnikami miejskimi, rozdała 1000 sztuk ulotek informacyjnych w formie mandatu, na parkingach Gliwickiego Centrum Handlowego oraz Hipermarketu TESCO przy ul. Łabędzkiej w Gliwicach.

Każdy, kto jedzie na zakupy do supermarketu, powinien uważać, gdzie stawia samochód. Gapiostwo może kosztować 500 zł. Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym zakłada m.in. nałożenie kar na kierowców, którzy zajmują bezprawnie miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością także na parkingach centrów handlowych.

Drogi osiedlowe i parkingi sklepowe zostaną również objęte przepisami kodeksu ruchu drogowego. Będą na nich obowiązywały takie same zasady jak na drogach publicznych. Za ich łamanie policja i straż miejska będą karać mandatami.